27/7/2019 tarihinde Hollanda’daki çalışmaları borçlanma için SGK’ya başvurdum. Ancak gönderilen tebligat yazısı elime ulaşmadığından bu tarihteki başvuru haklarımı kaybedecekken Far Danışmanlık Şirketi’ne başvurarak sorunumu çözmüş oldu. ALLAH razı olsun.

Memduh ŞIHYurtdışı Çalışan

1973 yılından beri Almanya’da çalışmakta ve ev kadını olarak bulunmaktaydım. Hem çalışma ve hem de ev kadınlığı sürelerini borçlanma için SGK’ya başvurdum. Ancak 18 yaşını doldurduğum 2/4/1981 tarihinde sigorta başlangıcım kabul edilmemesi üzerine FAR Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Şti,’den danışmalık alarak sorunumu çözmüş oldu. Teşekkürler.

Hayriye DUMANYurtdışı Çalışan

Amerika’da yaşamaktaydım ve Türkiye’de çalışmalarım bulunmaktaydı. Amerika’daki çalışmalarımın tamamını borçlanmak istemekteydim. 1/8/2019 tarihinden itibaren borçlanma oranı % 45’e çıkarıldığından, yaptığım askerlik süresi kadar olan askerlik borçlanması yapmamı önerdiler ve bunu yaparak % 45 yerine % 32’si borçlanma oranıyla bana 9.179,3 TL kazandırılmış oldu. FAR DANIŞMANLIK ailesine teşekkür ederim.

Hüseyin TÜRKMENYurtdışı Çalışan